Midenizi Doğal Bitkilerle Güçlendirin

Yemeklerden sonra bazı kişilerin mide sorunları olur. Mide tembelliğine doğal çözümler ile mide şikâyetlerinin önüne geçilmesi mümkün. Mide bilindiği gibi bazı yemekler sonrası özellikle aşırı ağır yemeklerden sonra hazımsızlık şikâyetleri gösterir. Yemeklerden sonra içilen bir fincan frenk kimyonu çayı, midenin rahatlatıcı etkisini artırır.

mide

mide

Mide Yanmaları Ve Tedavisi

Mide yanmalarında özel olarak sabahları aç karnına zeytinyağı ve 3 damla limon suyu karıştırılmış suyu içmeniz, midenin güçlenmesini sağlar. Gaz yapıcı yemeklerden uzak durulması da önemli. Karnabahar ve pırasa, mide şişkinliğine neden olur. Mide şikâyetleri olan kişilerin yemek sırasında su içmemeleri gerekir. Mideye aşırı şekilde basınç uygular.

mide ağrısı

mide ağrısı

Mide şikâyetlerinde akşamları özellikle az yemek yemeniz de önemlidir. Salata ile yapılan hafif yemekler, mide rahatsızlıklarınızın önüne geçilmesinde önemli etkiye sahip. Çay ve kahve tüketimini azaltmanız, alkol alımını ise tamamen yok etmeniz de mide şikâyetlerinin engellenmesinde önemli etkiye sahip. Elma çayı, ıhlamur ve adaçayı her zaman mideyi sakinleştirici etkiye sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir