Yatak Odası Tasarımları

Özellikle yatak odası evli çiftin tasarımda en çok önem verdiği alanlardan birisidir. Yatak odası tasarımları her çiftin zevkine ve kültürüne göre değişmekle birlikte asıl olarak renk bakımından öne çıkmaktadır. Odanın tasarımında şıklığı ön plana çıkaran aksesuarlara ve küçük detaylara yer verilmelidir.

yatak odaları

yatak odaları

Yatak odanızda kimi zaman bir bahar ortamı estirebileceğiniz gibi kimi zamanda egzotik bir ortam yaratabilirsiniz. Birbirinden güzel ve çeşitte mobilya takımlarıyla konforu yakalayacaksınız. İstikbal, Yataş, Enza mobilya gibi birbirinden başarılı firmaların çalışmalarından faydalanabilirsiniz.

Odanızda daha çok yerlere kadar uzanan şık perdelere yer verin. Renk uyumuna evin her bölümünde dikkat ettiğiniz gibi yatak odanızda da gösterin. Mat renklerden ziyade can alıcı ve göze çarpıcı renkleri kullanmaya çalışın. Rahat ve sadeliği de her zaman göz önünde bulundurarak dekorasyon yapmalısınız.

yatak odası dekorasyonu

yatak odası dekorasyonu

Ayrıca odanıza hareketlilik katacak ve ortamın daha estetik durmasına yardım edecek duvar kağıtlarından da faydalanabilirsiniz. Örneğin: Son yıllarda oldukça yaygınlık gösteren 3d duvar kağıtları ile ortamın daha sıra dışı bir görüntüye bürünmesini sağlayabilirsiniz. Hem kaplama hem de duvar kağıdı olarak sunulan bu tasarımlar kaplama olduğunda ayrıca zemine de uygulanabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir