Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru bir yapıya sahip olan saçlar, saçlarınızın bakımsız gözükmesine yol açabilir. Bu durum ise pek çok kadının yaşamak istemeyeceği bir durumdur. Evde yapabileceğiniz birtakım yöntemler sayesinde ise kuru saçlarınıza canlılık ve nem kazandırabilmeniz mümkündür.

Kuru saçlar için yapılabilecek en iyi bakımlardan birisi saçlarınızı bol bol ve sürekli olarak şampuanlamak olacaktır. Saçınızı sürekli şampuanladığınız zaman saçınıza normal yollardan nem kazandırmış olursunuz.

Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı şampuanlarken parmak uçlarınız ile dairesel hareketler çizin ve saç derinize tırnaklarınızı değdirmeyin. Saçınızı çekmekten ve saçınıza kuvvet uygulamaktan ise uzak durun.

Isılı Cihazlara Dikkat Edin

Dışarıdan gelecek olan birtakım etkilere karşı kuru saçlar oldukça savunmasızdır. Bu etkileri engelleyebilmek için saçlarınızı sürekli fırçalamayın. Islak saçlara ise fırça yerine tarak sürmeye çalışın.

Kuru saçların daha fazla yıpranmasını engelleyebilmek için mümkün olduğunca fön makinesi, maşa, saç düzleştiricisi gibi ısı ile çalışan cihazları kullanmamaya çalışın. Eğer bu cihazları kullanmak zorundaysanız ve saçlarınıza şekil vermek gibi bir ihtayıcınız var ise bu cihazları olabilecek en düşük ısı ayarında çalıştırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir