Kredi Notunuzu Biliyor musunuz?

Bankalardan kredi talebinde bulunmadan önce kredi notu sorgulama işlemi yaptırmanız, talebinize nasıl bir yanıt alacağınıza dair fikir edinmenizi sağlayabilir. Halen pek çok kişinin bu kavramdan haberi olmasa da aslında kredi notu kredi taleplerine alınacak yanıtta bir hayli belirleyici olabiliyor. Çünkü kredi notu düşük olanların talebi geri çevriliyor.

kredi notu sorgulama

kredi notu sorgulama

Bu not istenenden daha yüksek ise hangi bankaya başvurunuzu iletmiş olursanız olun, yüksek olasılık ile kredi talebiniz olumlu bir yanıt alıyor ve kısa sürede işlemleri gerçekleştirerek kredinizi bankadan alabiliyorsunuz. Sorgulama işlemini ise internetten online olarak kolaylıkla yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek bilgi ise TC kimlik numaranız olacak. Adınızı ve soyadınızı da yazarak sorgulama işleminizi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Gelir Belgesi Krediler Revaçta!

Bankalara iletilen kredi taleplerinde bugünlerde gelir belgesiz krediler dikkati çekiyor. Her ne kadar her bankanın kredi seçeneklerinde bu kredi türünü göremiyor olsak da, birkaç bankanın gelir belgesi talep etmeden kredi veriyor olması, bu krediye olan taleplerin de bir hayli artmasını beraberinde getirdi. Bu bankaların hangileri olduğunu öğrenmek için de internetten yardım alınabiliyor.

gelir belgesiz krediler

gelir belgesiz krediler

Örneğin Denizbank yıl boyunca gelir belgesi talep edilmeden kredi verilmesini kredi seçenekleri arasında tutmaya özen gösteriyor. Bir diğer banka da TEB oldu. Bu bankanın da gelir belgesi kredileri müşterilerine sunduğu biliniyor. Yakın zamanda birkaç bankanın daha kredi seçeneklerine eklemeyi planladığını belirtmek isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir