Kız Çocuğuna Söylenmemesi Gereken Sözler

Anne ve babaların çocuklarına söylememesi gereken bazı sözler vardır, özellikle kızlarına. Çünkü kızlar biraz daha alıngan varlıklardır. Birde küçük yaş olunca çabuk üzülebilir, moral bozukluğu yaşayabilirler. Bu yazımızda size kızlarınıza söylememeniz gereken şeylere yer vereceğiz. Bunlara dikkatle uyarsanız kızlarınızı üzmez, kendinizden uzaklaştırmadan büyütmeyi başarabilirsiniz.

kız çocuğu

kız çocuğu

Dikkat Edin

Kız çocukları, erkeklere nazaran daha plancıdır küçükken. Geleceklerini çok küçük yaşta belirlemeye başlarlar. Erkekler çizgi filmlerde izledikleri süper kahramanlara özenip onlar gibi olmak isterken kızlar daha realist bakar meslek seçimine. Seçtiği meslek ne olursa olsun onun küçük bir kız olduğunu unutup ona bunu yapmak için küçüksün demeyin. Haklı bir cümle gibi görünse de kızın kendine güveninin azalmasını sağlayabilir.

kız çocuğuna söylenmemesi gereken sözler

kız çocuğuna söylenmemesi gereken sözler

Kızınız daha enteresan meslekler isteyebilir. Ona kız olduğu için bazı şeyleri yapamayacağını ve hayattan bekletişini düşük tutmasını asla söylemeyin. Bu onun özgürlüğünü almakla aynı şeydir. Bunun dışında çocuğunuzun yaptığı şeyler size anlamlı gelmeyebilir. Sonuçta aranızda büyük bir yaş ve olgunluk farkı var. Bunu unutmayın ve kızınıza vaktini boşa harcıyorsun tarzı cümleler kurmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir