Kaşları Doğal Yoldan Nasıl Dolgunlaştırırsınız

Kaşlar yüz ifadesine belirgin bir netlik kazandırır. Doğal yapacağınız uygulamalar ile kaşlarınızı dolgun hale getirebilirsiniz. Hint yağı ile kaşlarınıza hacim verebilirsiniz. Kaşlarınıza Hint yağı sürün ve yarım saat bekleyin. Bu işlemi haftada üç kez yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı da aynı şekilde kaşları besler ve bu yağı düzenli olarak kaşlarınıza sürebilirsiniz.

hint yağı

hint yağı

Kaşları Güçlendiren Maskeler

Zeytinyağı özellikle saç ve kaş bakımında sıklıkla tercih edile bir yağdır. Zeytinyağını geceden kaşlarınıza sürün ve sabah ılık su ile kaşlarınızı silin. Düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Kaşları güçlendiren diğer yağ ise badem yağıdır. Tatlı badem yağını her gün temiz kaşlarınıza sürebilirsiniz.

kaş bakımı

kaş bakımı

Soğanı rendeleyin ve tülbent ile suyunu bir kaba sıkın. İçine 1 tatlı kaşığı limon suyu sıkın. 1 çorba kaşığı da su ekleyin ve bu karışımı kaşlarınıza sürün. Bir saat bekletip, kaşlarınızı silin. Haftada iki kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz. E vitamini jelini kaşlarınıza sabah sürerseniz kaşlarınız parlak görünüme kavuşur.

Yumurta sarısını çok iyi çırpın ve bir pamuk ile kaşlarınıza sürün. 20 dakika bekleyin. Yumurta sarısı il kaşlarınız kısa sürede hacim kazanır. Yağlı doğal süt ile de kaşlarınızı temizleyin. Süt kaşların hızlı uzamasına yardımcı olur. Biberiye yağı özellikle kaşları seyrek olanlar kullanmalıdır. Düzenli olarak biberiye yağı ile kaşlarınızı silin ve bir saat kaşlarınızda bekletin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir