Evliliği Kurtarmak için Yapılması Gerekenler

Boşanma oranları günümüzde hızla artmakta. Devlet politikaları ile bu oranlar düşürülmeye çalışılsa da değişen sosyal değerler sebebiyle azalma yerine artış olmaktadır. Evliliği bazı durumlar olumsuz şekilde etkiler. Tarafların birbirine yeterince açık olmaması ya da hislerini doğru şekilde ifade edememesi yüzünden zamanla ilişkilerde sahteleşme ortaya çıkar.

evliliğin uzun sürmesi

evliliğin uzun sürmesi

Evlilik Sorunları Yaşamamak için Püf Noktaları

Eşlerin birbirine duygularını saklamamaları çok önemli. Günlük olarak problemleriniz olabilir. Bu problemleri ileri tarihe ertelemeyin ve birlikte çözüm yolları arayın. Problemlere çözüm bulmaz ve ertelerseniz daha da büyür ve işin içinden çıkılmaz hal alır. Evlilikte her zaman eşler birbirlerini haberdar etmelidir.

Sevgiyle birlikte karşılıklı saygı çok önemli. Saygı, eşlerin birbirine olan yakınlığını artıracağı gibi kişisel sınırların da belirlenmesini sağlar. Evlilikleri çoğu zaman sıradanlık yok edebilir. Tekdüze hayatınıza bazı zamanlar eğlence katabilir ve birlikte zaman geçirebilirsiniz. Hafta sonları yürüyüşe çıkabilir ya da market alışverişini birlikte yapabilirsiniz.

evlilikte saygı

evlilikte saygı

Çocuğunuz yoksa evliliğinizi çocuğun kurtaracağını düşünmeyin. Çocuklar, eşleri birbirine yaklaştıran en büyük etkendir. Çocuk yapmak çoğu zaman sorunlu bir evliliği kurtarmayabilir. İlk olarak var olan sorunlarınıza çözüm bulmaya çalışın. Çocuklarınızı asla evliliğinizi kurtaracak bir durum olarak görmeyin ve çocuklarınızı eşlerinize karşı kullanmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir