Kadınlarda Tırnak Yemeye Son

Kozmetik dendiğinde akıllara şüphesiz gelen cins, kadınlardır. Kadınlar güzel olmak amacıyla yaşadıklarından dolayı, zamanla kozmetik kavramının da çıkmasına vesile olmuşlardır. Güzel olmak, bakımlı olmaktan geçiyor. Kendine bakmayan bir kadının güzel olması gerçekleşmeyecek bir hayaldir. Kozmetiğin birçok alanda bayanlara kolaylık sağladığı biliniyor. Bu alanlardan biride bakımdan ziyade tedavidir. Bu tedavinin adı da mavala yöntemidir.

tırnak

tırnak

Mavala Nedir?

Tırnak yemek çağımızın en pis sorunlarından biridir. Özellikle bir bayanın tırnak yemesi onun güzelliğini doğrudan etkileyecek bir durumdur. Çünkü güzellik, sadece yüz bölgesinin temizliği değildir. Tırnak yeme sorunun önüne kozmetik geçti. Kozmetiğin çıkardığı mavala adındaki tedavi yönteminde, bayanların güzelliğine gölge düşürecek olan son nokta da ortadan kalkacak. Bu yöntem bir nevi bayanların ellerine manikür yapıyor.

tırnak yemek

tırnak yemek

Mavalanın artısı, işlem esnasında kesici makas kullanılmamasıdır. İşleme başlamadan önce tırnaklarınız ojeliyse silmelisiniz. Sonrasında ellerinizi ılık bir suya sokun ve tırnak etlerinizin yumuşamasını bekleyin. Daha sonrasında törpünüzle, tırnaklarınızı istediğiniz gibi şekillendirin. Şekil verdikten sonra tırnak eti çıkarıcıyı sürün. Son olarak da elinize tahta çubuklarınızı alın ve tırnak etlerinizi itmeye başlayın. Bu işlemde bittikten sonra ellerinizi yıkayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir