Bakımlı Olmanın Önemi

Hepimiz bakımlı olmak, güzel görünmek isteriz. Bakımlı olmak ise sanılanın aksine makyaj yapıp sokağa çıkmak değildir. Bakımlı olmak, sağlıklı bir yaşam için son derece önem taşıyan bir kavramdır ve makyaj bu kavramın adımlarından sadece biridir. Bakımlı olmak en temelde sağlıklı yaşamak olarak adlandırılabilir.

Bakımlı Görünmenin Kuralları

Bakımlı olmanın ise bazı temel kuralları vardır. Gelin bunların neler olduğuna bakalım.

 • Saçlar en çok dikkat çeken yerlerimiz arasındadır. Mutlaka saçlarımız derli toplu olmalı, pasaklı bir görüntü hiçbir şart altında vermemeli. Kendi yüzünüze uyan bir saç modeli olmalı ve temiz olmasına dikkat edilmeli.

  saç bakımı

  saç bakımı

 • Kaşlar da en az saçlar kadar dikkat çektiğinden kaşların düzgün bir biçimde görünmesine özen gösterilmeli.

  kaş modelleri

  kaş modelleri

 • Sağlıklı bir cilt sizi bakımlı ve genç gösterir. Onun için ise düzgün beslenilmeli sağlıklı yaşanmalı ve cildin temizliği göz ardı edilmemeli. Her yaşta cilt için, cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanılmalı.

  cilt bakımı

  cilt bakımı

 • Ellerimize gece yatmadan önce krem sürülür ise bu cildin yaşlanmasını geciktirir. Ayrıca sağlık açısından da eller gün içinde düzenli yıkanmalı ve tırnaklar asla pis bir görüntü vermemeli.

  el bakımı

  el bakımı

 • Ve son olarak makyaj, gideceğiniz yere, yaşınıza, tipinize ve giydiğiniz kıyafete uygun bir makyaj, bakımlı olmak için yeterlidir.

  makyaj

  makyaj

.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir