İş Stresinden Kurtulmanın Yolları?

Hepimizin kendine göre bir iş hayatı var. Kimimiz çok yoğun olarak stres dolu işlerde çalışıyor kimimiz de kafası rahat bir işte hayatını geçiriyor. İşimizin türü ne olursa olsun hepimizin üzerinde bir iş stresi oluşuyor. Nasıl pazartesi sendromu insanlarda oluşuyorsa işimiz ne olursa olsun iş stresi bir şekilde bizleri buluyor.

İş stresi

İş stresi

Kişiden kişiye farklı olsa da iş stresi hepimizde ortak bir şekilde meydana geliyor. Sorumluluklar ve çalışma zamanı. Sorumluluklarımız ve çalışma zamanımız artıkça stresimizde artıyor desek yeridir. Yapılan birçok araştırmada bu yönde.

İş stresi sorunu

İş stresi sorunu

İş Stresinden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle bu stresi üzerinizden atmak istiyorsanız evinize iş getirmemeye özen gösterin ve evinizin kapılarını iş hayatınıza kapalı tutun. Bir şekilde eve iş getirdiğinizi var sayarsak hemen işe koyulmayın biraz vakit geçirin etrafınızdaki insanlarla ve kafanızın dağılmasını bekleyin bu size iyi gelecektir.

Ayrıca iş hayatınızdaki sıkıntıları evinize, beraber yaşadığınız insanlara yansıtmayın. Gülümseyin her ne kadar zor olsa da bu size iyi gelecektir. Çok sıkıldığınız ve artık bırakmak istediğiniz zamanlarda uzun nefes alıp kısa nefes vererek rahatlamayı deneyin.

 

İş stresi çözümü

İş stresi çözümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir