Hamileyken Uymanız Gereken Yasaklar Listesi

Hamilelik süreci hem bebeğin hem annenin sağlıklı beslenmesini gerektirir. Hamilelikte uyulması gereken yasaklar, sizin ve bebeğinizin sağlığı için gerekli listelerdir.

hamileyken dikkat edilmesi gerekenler

hamileyken dikkat edilmesi gerekenler

Pastörize olmamış besinleri tüketmeyin. Gebelik kaybı ya da erken doğumlara neden olabilir. Sigara, gazlı içecekler ve çaydan uzak durmanız gerekir. Çay aşırı derecede tüketilirse annede kansızlık sorunlarını ortaya çıkarır.

Hamileyken Bu Yasaklara Dikkat

Anne adayı özellikle akne ilaçları kullanmamalı. Yüksek dozda A vitamini içerdiği için sağlıksız bebeklerin dünyaya gelmesine yol açar. Saç boyaları, kimyasal karışımlar içerdiğinden hamilelikte önerilmez. Organik ve kaliteli saç boyaları ile saçlarınızı boyayabilirsiniz. Çiğ et, sosis, salam gibi soğuk şarküteri beslenme kesinlikle yasaktır. Çiğ ette parazitler çoktur. Bebeğe bulaşır ve erken doğuma neden olur.

hamileyken uyulması gereken yasakalar

hamileyken uyulması gereken yasakalar

Sigara özellikle erken düşük ve ölümlere neden olur. Doktorunuza danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayın. Bitkisel çay alımında dikkatli olun. Amonyak, böcek ilacı ya da çamaşır suyu gibi kimyasal maddelerden uzak durun. Tomografi cihazları ve röntgen cihazları gebelikte sakıncalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir