İlişkide Yapılmaması Gerekenler

Sağlıklı bir ilişkide uzak durmanız gereken birtakım davranışlar bulunuyor. Bu davranışları belli bir süre boyunca tekrar ederseniz kaçınılmaz son ayrılık ile baş başa kalmak zorunda olursunuz. Karşınızdaki insanın özel alanına ve hayatına ilk gün duyduğunuz saygının aynısını sürekli olarak duymaya özen gösterin. İlişkiniz başladığında sizin için problem olmayan bazı durumları ilişkinin ilerleyen dönemlerinde problem olarak partnerinize sunmayın.

ilişkide yapılmaması gerekenler

ilişkide yapılmaması gerekenler

Kıskançlık duygularınızı kontrol altında tutmayı öğrenin. Her insan kıskanılmak ister ancak bu kıskançlık zarar verici boyutlara geldiği zaman kişiyi boğmaya başlar. Kıskandığınızı her seferinde karşı tarafa aktarmayın ve içinizde tutmaya çalışın.

Ara Vermek İlişkiyi Bitirir mi?

Dürüstlük güvenin sağlanması açısından en önemli konudur. Güven olmayan bir ilişkinin uzun süre devam edebilmesi ise mümkün değildir. Yaptığınız ya da yapacağınız bir davranış hakkında karşınızdaki kişiye doğrudan dürüst bir cevap verin. En büyük hatayı bile yapmış olsanız mutlaka partnerinizin bu durumdan haberi olmasını sağlayın.

ilişkiye ara vermek

ilişkiye ara vermek

Aşırı kavga ediyor ve birbirinize artık tahammül edemiyorsanız kendinize ufak bir zaman tanıyın. Bu zaman içerisinde ise birbirinizden tamamen uzaklaşmadan daha az görüşerek duygularınızı ve düşüncelerizi iyice oturtmaya çalışın. Unutmayın ufak aralar vermek her zaman ilişkinizin bittiği ya da biteceği anlamına gelmiyor olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir