Havayolu Ulaşımının Bazı Avantajları

Havayolu ulaşımı, ulaşım türlerinin tamamında olduğu gibi kendi içinde bir takım avantajları ile ön plana çıkıyor. Uçuş süresinin oldukça kısa olması diğer ulaşım yollarına göre havayolu ulaşımını tercih edilebilir yapıyor.

havayolu ulaşımı

havayolu ulaşımı

80 kilometre ile 800 kilometrelik bir mesafeyi 9 saatte tamamlayan bir otobüs yolculuğu yerine aynı mesafeyi uçak ile 1 saat içinde tamamlayabilirsiniz. Havayolu ulaşımının bu bağlamda en avantajlı olduğu durumlardan birisi zamandan tasarruf etmenizdir.

ulaşım

ulaşım

Konforlu olmaları havayolu ulaşımı konusunda tercih sebepleri arasında yer alır. Uçak firmalarının çoğunun sağladığı hizmetler arasında geniş koltuklar da yer aldığı için otobüsler ile kıyaslandığı zaman daha keyifli bir yolculuk yaşarsınız.

Havayolu Ulaşımının Dezavantajları Nelerdir?

Uçakların bilet fiyatlarının biraz yüksek olmasından dolayı havayolu ulaşımı dezavantajları arasında en önemli olanı fiyat konusudur. Kampanyalı dönemlerde ya da aylar öncesinden alınan biletlerle bu dezavantaj durumunu ortadan kaldırabilirsiniz.

havayolu

havayolu

Havalimanlarının şehir yerleşim noktalarına biraz uzak konumlandırılması da diğer bir dezavantajdır. Ancak gereken saatlerde uçuşa hazır bir şekilde havalimanında bulunabilmek için servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir