Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Vücut sağlığımız için birçok faydayı sunan elma sirkesi aynı zamanda cilt içinde oldukça yararlıdır. Elma sirkesini nasıl uygulayabileceğimiz, hangi cilt sorunları için hangi yöntemin uygulanması gerektiği ile ilgili olarak makalemizde detaylı bilgilere yer verdik.

Siyah Nokta Tedavisi

Siyah nokta tedavisinde elma sirkesini tek başına siyah noktaların bulunduğu bölgeye sürüp 10 dakika sonra durulamanız önerilir. Uygulama öncesi mutlaka cildinizin temiz olması gerekir. Aynı zamanda bal ile karıştırılarak maske uygulaması da yapılabilir. Aynı şekilde 10 dakika bekletip durulamanız önerilir.

elma sirkesi

elma sirkesi

Sivilce tedavisinde

Sivilce tedavisinde tek başına elma sirkesi yeterli gelebilmektedir. Özellikle sivilcelerin üzerine seyreltilmiş sirkeyi uygulayabilirsiniz. Sivilce tedavisinde sabah ve akşam uygulama yapmanız önerilir.

Cilt Lekelerine Çözüm

Ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde doğrudan elma sirkesi kullanabilirsiniz. Eğer hassas bir tene sahip ise su ile seyrelterek kullanabilirsiniz. Özellikle sabah katlığınızda pamuk yardımı ile yüzünüze sürebilirsiniz. Aynı zamanda tonik etkisi ile cildinizi temizler ve gözeneklerin sıkılaşmasında da etki eder.

elma sirkesi faydaları

elma sirkesi faydaları

Güneş Lekesi

2 adet havuç rendelenir ve suyu sıkılır. İçine bir çay kaşığı elma sirkesi koyun. Güneş lekesinin bulunduğu bölgeye düzenli olarak bu kürü uyguladığınızda lekelerin geçtiğini gözlemlemeniz mümkün.

Kırışıklık

Kırışıklık tedavisinde ise bir orta boy soğanı rendeleyip suyunu çıkarın içine bir yemek kaşığı kadar elma sirkesi koyun ve cildinize bu suyu düzenli olarak uygulayın. Yarım saat bekletip duruladığınız cildinizde ilk etkileri fark edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir