Fotoğraf  Tutkunları Iphone’dan Vazgeçemiyor

 Bir cep telefonu ile porfesyonel biri tarafından çekilmiş gibi görünen bir fotoğraf çekilebilir mi? Bu soruya artık evet diyerek cevap verilebiliyor. Iphone bilboarda reklamlarının bazılarında bu temanın işlendiğine siz de şahit olmuşsunuzdur. Harikulade bir fotoğrafın üzerinde “Bu fotoğraf Iphone ile çekildi.” veya sadece “Iphone 6 ile çekildi.” gibi ibarelerin yer aldığı devasa reklam panolarına muhakkak rastlamışsınızdır.

fotoğraf

fotoğraf

Apple’ın Iphone cep telefonları ile çok iyi fotoğraf çekebileceğine dair ciddi bir iddiası olmasa bu reklam panoları hazırlanmazdı. Reklam kampanyasında çekilen fotoğrafların devasa boyutlarda bile kalitesini koruduğunu kanıtlamak için bu kadar büyük boyutlu panolar kullanılıyor.

iphone

iphone

Gerçekten de cep telefonlarının fonksiyonu her geçen gün artıyor. Fotoğraf çekiminin bu kadar artmasının sebeplerinden biri de elbette cep telefonlarının sahip olduğu kameralardır. İyi kameralara sahip cep telefonlarının başarısı normal fotoğraf makinası satışılarını da hayli olumsuz etkiliyor.

Profesyonel Fotoğraf Çekebilmeyi Mümkün Kılıyor

Pozlama denetimi, fotoğraflar için otomatik HDR, yüz algılama, otomatik görüntü stabilizasyonu, arka arkaya çekim modu, zamanlayıcı modu gibi özellikler hemen tüm Iphone modelleri için ortaktır. Iphone 6S ve 6S Plus modelinde 12 megapiksel kamera ƒ/2.2 diyafram ile son derece iddialıdır.

iphone 6s

iphone 6s

Hızlı, pratik ve kaliteli bir fotoğraf makinasının cep telefonunun içinde olması daha çok fotoğraf çekmeye sebep olurken çekimlerin hayranlık verici sonuçları daha fazla fotoğraf çekmeye ve hatta fotoğraf sanatı ile daha çok ilgilenmeye sebep oluyor. Çekilen fotoğrafın çok kısa sürede bir çok ayrı platformda paylaşılabilmesi de çok önemli bir özellik olarak görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir