Eviniz Kiralıksa Eşya Seçiminde Dikkat

Kirada oturuyorsanız bazı konulara dikkat etmeli ve eşya seçimini ona göre yapmalısınız. İlk olarak dekorasyon zevkinizden taviz vermeden akıllıca kararlar vermelisiniz. Mobilya seçerken küçük eşyaları tercih edin. Koltuk, gardırop, masa ya da TV sehpası gibi eşyalarınızın boyutunu küçük ama işlevini büyük tutun. Başka eve geçtiğiniz zaman da rahatça kullanabilirsiniz.

kapanabilir masa

kapanabilir masa

Kiralık Evde Yaşayanlar için Kullanışlı Dekorasyon Örnekleri

Eşyanızın mutlaka fonksiyonel özellikler içermesine dikkat etmelisiniz. Sehpanızın katlanabilir olması, koltuğun yatak olması ya da masanın açılıp kapanır olmasına özen gösterin. Fonksiyonel mobilya seçerseniz kiralık evinizde de rahat edersiniz. Koltuk takımı veya yemek odası takımı gibi ürün gruplarından da kaçının. Takım olduğu zaman daha fazla eşya anlamına gelir. İhtiyaçlarınızı belirleyerek eşya seçimi yaparsanız tasarruf da edersiniz.

fonksiyonel mobilya

fonksiyonel mobilya

Halı yerine kilim alırsanız, her taşındığınız eve yeni halı almazsınız. Halının ebatları farklı olabileceği için kiralık evde yaşayanların kilim seçmeleri daha avantajlıdır. Kitabınız çok ise kitaplık yerine raflardan yararlanabilirsiniz. Alandan tasarruf eder ve yeni eve geçtiğiniz zaman daha kolay taşırsınız.

Perde seçimi ise en zor olanı. Duvardan duvara perde diktirmek yerine en geniş perdeyi alarak işinizi kolay hale getirebilirsiniz. Tek parça yerine her zaman iki parça tülleri tercih edin. Başka bir eve geçtiğiniz zaman farklı kombinasyonlar yapmanıza olanak sağlar. Stor perdelerden ise kaçının.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir