Ara Atkı Almayı Unutmayın!

Araç satın aldıysanız daha şık görünmesi ve bagajınızı başınızın üzerinde taşımanız için tavan çıtası almanız yeterli olmayabilir.

Ara atkı bagaj çıtasıyla birlikte kullanılan bagaj taşımayı kolaylaştıran bir ek parçadır. Bu ürünü tercih ettiğinizde son derece önemli olan bagaj taşımanın yanı sıra şık görünüm de beraberinde gelecektir. Özellikle kaliteli ve özel bir aracınız varsa bu eklentiyi eklediğinizde oldukça şık bir görünüm de ortaya çıkacaktır. Bu ürünleri kullanmak istediğinizde https://www.canotomotiv.com.tr/ara-atki üzerinden modelleri inceleyebilirsiniz. Hangi ürünü tercih edecekseniz, doğru bir şekilde sipariş edeceğiniz çok sayıda model arasından seçim yapmanız mümkün olacaktır.

Çatı Barları Nasıl Seçilir?

Özelleştirilmiş ataşmanlar sayesinde tavan çubuklarını arabanın çatısına takmanız gerekiyor. Bu ataşmanlar çatıda bulunmalıdır ve genellikle arabayı almaya karar verdiğinizde bir seçenektir.

Onlara sahip değilseniz, onları bir araya getirmek için her zaman zamanınız vardır. Bazı makinelerde, çubukları monte etmenizi sağlayan profiller veya oluklar yoktur. Her zaman bir çözüm vardır ve bu durumda çubuklar kapıdaki çeneler ile makineye sabitlenmelidir.

Bagaj çubukları çok uygundur çünkü çok sayıda şeyi düzeltmenize izin verir. Kapalı bavullar ve çantalar, bisikletler, kanolar, sörf tahtaları, valizler… Tabii ki satın alma aşamasında hata yapmamaya özen göstermelisiniz. Aracın stabilitesinden ödün vermeyen barları tercih etmelisiniz. Güvenliğini, hızını ve tüketimini etkilememelidir.

Bagajınızı Nasıl Emniyete Alırsınız?

Bagaj güvenliğini sağlamanın da kuralları vardır. Çoğunlukla güvenliğiniz için gereklidir. Herhangi bir kurulum probleminden kaçınmak için her zaman bagajın yüksekliğini ve ağırlığını dikkate alın. Ortaya, en yüksek bagajı yerleştirin, aksi takdirde onları yan yatırırsanız dengenizi bozarlar. Yanlara sadece en küçük ve en hafif olanları koyun.

Ayrıca aşılmaması gereken bir yük sınırı vardır. Bu yüzden barları satın almadan önce, arabanın ne kadar ağırlığı kaldırabileceğini anlamak için kendinizi bilgilendirmeniz gerekir. Sınır genellikle 75 kg’dır ve ayrıca portbagaj da içerirler. Daha yüksekse, özellikle viraj alırken tutuş azalır. Bagajınız için kullanmak üzere biraz ağırlık satın almak için, alüminyum gibi hafif tavan çubukları da tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir