Duş Yaparken Güzelleşin 

İnsanların büyük bir kısmı hemen her gün düzenli olarak duş alıyor. Lakin çoğu zaman yapmakta oldukları hatalardan sonra cilt faydadan çok zarar görüyor.

Çok Sıcak Su Kullanmayın

Genel olarak yalnızca sabunun cildi kuruttuğu düşünülür. Lakin duş yaparken sıcak su kullanmak cildi nemsiz bırakacak, bu durum da cildin kurumasına neden olacaktır. Bunun olmasının engellenmesi adına ise ılık su kullanılmalıdır.

duş

duş

Duş Jeli Kullanın

Geçmiş dönemlerden beri insanların sabun alışkanlığı bulunsa da cildin doğal yağını kuruttuğu için artık pek çok kişi tarafından tercih edilmemeye başladı. Bunun yerine artık farklı özelliklere sahip olan duş jelleri incelerek bunlar arasından seçimler yapılabiliyor. Bu sayede cilde ihtiyaç duyulan nemi etkili bir şeklide ona vermeyi başarmış olacaktır.

Lif ve Bezi Kullanın

Duş sonrasında mutlaka bez ve lifler kurulanmalıdır. Çünkü ıslak bırakılmaları halinde üzerilerinde üreyecek olan bakteriler, mantar oluşumuna davetiye çıkartacaktır. Bununla beraber lifler ve bezler ayda bir kere yenilenmeli, yüzde kullanılmamalıdır. Yüzün kendine özgü pH dengesinin bozulması sonrasında ortaya oldukça ciddi sorunlar çıkacağı göz önünde bulundurularak buna göre ideal seçim rahatlıkla yapılabilir.

kese

kese

Şampuanı Dikkatli Kullanın

Saçların yapısına uygun olarak seçilecek şampuan saç uçları yerine saç derisine ve diplerine uygulanmalıdır. Aynı zamanda şampuan kulak yanlarına ve saç köklerine yayılmalıdır. Saçlar şampuan ile yıkandıktan sonra ise bol su ile durulama yapılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir