Doğal Makyaj Nedir?

Yeni sezon ile beraber doğal makyaj uygulamaları da moda oldu. Sadece moda olması ile değil aynı zamanda kadınlar arasında çokça tercih edilmesi ile de doğal makyaj seçenekleri oluşmaya başladı.

Doğal makyaj aslında makyaj yapıp makyajsız gibi görünme işlemidir. Ciltte yer alan kusurların yok edilmesi ya da bir başka değiş ile gizlenmesi için uygulanan fondöten ve pudra kullanımında cilt tonunuz ile tam uyum sağlayan seçime yer açmanız bu uygulamanın temelidir. Yanaklarda ve gözlerde ise çok hafif bir renge yer açılırken dudaklar kimi zaman sadece renksiz parlatıcı ya da hafif tonlu bir ruj ile tamamlanır. Gözlerde kullanılan rimel ise sadece kirpiklerde ıslaklık var izleniminde olur. Bu makyaj uygulaması sadece günlük yaşantınızda değil aynı zamanda gece davetleri içinde geçerlidir.

Makyaj Malzemeleri

Doğal Makyaj Uygulamasının Sırları

Doğal makyaj uygulamasının kadınlar arasında bu denli çok tutulmasının sırrı aslında hem hafif bir uygulama olması hem de makyaj ile yoğunlaşan yüz hatlarının yerini daha natürel bir seçime yer açılmasıdır.

Makyajın yarattığı renk cümbüşünden uzaklaşarak sadece hafif bir etkiyi yakalamayı başararak doğal makyaj seçimlerinde dikkatli olunması ve tercihlerde aşırıya kaçılmaması gerekir. Bu detaylara dikkat ederek gerçekleştireceğiniz makyaj uygulaması ile hem günlük hayatınızda her kombinasyonunuz da kullanabilirsiniz hem de gece abiyeniz ile aynı makyaj uygulamasına da yer açabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir