Hacamat Nedir?

Geçmişi 5 bin yıl öncesine dayanan ve çok eski uygarlıklarda tedavi şekli olarak uygulanan hacamat günümüzde halen bir tedavi yöntemi olarak değerlendiriliyor. Ancak hacamat tek başına hastalıkları tedavi edebilen bir yöntem değildir. Yaptırılmasının amacı ile hastalıklardan korunmaktır. Bu nedenle mevcut bir hastalıktan kurtulmak için hacamatı tercih etmenizin pek faydası olmaz.

Hacamatın Etkisi Ne?

Bu işlemin yapıldığı vücut bölgeleri, akupunkturda meridyen olarak adlandırılan vücut noktaları ile büyük benzerlik gösterir. Vücudun kendi kendini onarması için önemli olan bu noktalar hacamat ile uyarılıyor ve onarım hücrelerinin harekete geçmesi sağlanıyor. Hücreler arasında bir akış sağlanıyor olması, kılcal damarlardaki akışı da etkisi altına alıyor ve kılcal damarlardaki akış da hızlanıyor. Bu sayede vücudun tüm organlarına daha fazla oksijen gidiyor.

Hacamatla birlikte kanda birikmiş olan toksinler ya da metabolik atıkları dışarı atılmış oluyor. Hastalıkları engelleme yönü de buradan kaynaklanıyor. Toksinlerin ve çeşitli metabolik atıkların ileride neden olacağı hastalıklar şimdiden engelleniyor. Aynı zamanda enerjideki tıkanmanın da ortadan kalktığını belirtebiliriz. Hacamatın en önemli etkilerinden biri de ağrı eşiğini yükseltmesidir. Bu nedenle kronikleşmiş hastalıkları yüzünden sürekli ağrı çeken insanlar sıklıkla bu yöntemi tercih ediyor.  Bu sayede ağrı eşiğinin yükselmesini sağlıyor ve hastalıklardan kaynaklı ağrıyı daha az hissediyorlar.

Hacamat Nasıl Fayda Sağlıyor?

Dokuların ve hücrelerin daha fazla kan üretmeye başlamasını sağlayan bu yöntem iç organlara daha yüksek oranda oksijen ulaşmasını da sağlayabiliyor. Vücuttaki sinirlerin hacamatla uyarılması beynin ağrı kesici etkisi olan hormonları daha yüksek oranda salgılamasını beraberinde getiriyor. Hacamatın ağrı kesici etkisi işte bundan kaynaklanıyor.

Hacamatın insanları sakinleştiren ve gevşeten bir etkisinin de olduğunu belirtmekte fayda var. Aşırı stresli olan insanlar için son derece cazip bir seçeneğe dönüşen hacamatla ilgili  daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun için önerimiz aliakben.com adresine tıklamanız olacak. Bu sitede detaylı bir şekilde bilgi bulabilirsiniz ve özellikle hacamatın nasıl uygulandığını, başka ne gibi faydalarının olduğunu da öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu işlemin mutlaka uzman isimlerce yapılması gerekiyor. Aksi halde büyük sıkıntılara sebebiyet verebilir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir