Diyet Uygulaması Önerisi

Herkes tarafından takip edilen ve oldukça ilgi gören birçok diyet uygulaması ya da yöntemi mevcuttur. Bu kadar seçenek varken hangi diyetin uygulanması gerektiği belirlemek zor olabilir. Bu karasızlık aşamasını hızlıca geçebilmek için bulunan seçenekler daraltılmalı ve sağlığa uygun olmayan yöntemler elenmelidir. Tercih edilebilecek diyet uygulamaları arasında ise Dukan diyeti sayılabilir.

diyet

diyet

Dukan Diyeti Nasıl Uygulanır?

Bu diyet uzun süre devam edilmesi gereken bir uygulamayı içerip 5 ay boyunca takip edilir. Genel olarak esnek bir diyet sayılabilir, yalnızca karbonhidratlı besinlerin az tüketilmesini gerektirir. Diyet uygulamasını takip etmeye karar veren kişinin stresten uzak olup disiplinli bir şekilde programı takip etmesi gerekir.

dukan diyeti

dukan diyeti

Diyet uygulaması öncelikle kişinin diyet yapıyor olduğu için gerginlik yaşamaması, rahat olmasını amaçlar ve bu amaç doğrultusunda et ya da tüketiminde sınır tanımaz. İlk 10 günlük sürede et ve et ürünleri ağırlıklı olarak tüketilir, burada protein takviyesi almak amaçlanır.Kolesterol ve diyabet hastalarının uzak durması öneriliyor. Bu diyet kısa süreli bir uygulama değildir, gerektiğinde sağlığı korumak için hayat boyu devam etmeyi şart koşar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir