Kaçmış Çoraplarınızı Atmayın!

Kadınların günlük giyimlerinde kullandıkları naylon çoraplar evde birçok ise yarayabiliyor. Maalesef naylon çoraplar çok çabuk kaçması sebebi ile çöpe atılıp yenisinin sürekli alındığı parçalardır. Bu parçalar kış aylarında da sıklıkla kullanılır. Kaçmış olan çorabınızı atmak yerine değerlendirebilirsiniz.

farklı dekor fikirleri

farklı dekor fikirleri

Ne Amaçla Değerlendirilebilir?

Kullandığınız az kalan sabunlarınızı ya da yeni sabunu içine koyarak küçük kilim ya da paspaslarınızı yıkarken kullanabilirsiniz. Naylon çoraplar köpürmeyi artırır.

Temiz olan halılarınızı bir kenara kaldıracaksanız baş kısımlarına naylon çorap geçirerek hem daha düz durmasını sağlarken tozlardan da uzak tutabilirsiniz.

çorap değerlendirme

çorap değerlendirme

Eğer kıyafetleriniz küf ya da nemden dolayı rutubet kokusu oluyorsa naylon çorabınızın içine bir miktar kedi kumu doldurup, gereken yerlere yerleştirin. Rutubet kokusu geçecektir.

Çamaşır makinesinde ayakkabılarınızı yıkıyorsanız çorabın içine koyarak yıkayın. Böylece deformasyonu azaltın.

Evde boya yapacaksanız tortu ya da pürüzlerin oluşmaması için iyi karıştırmak gerekir. Fakat gene de gözden kaçan olabilir. Çözüm için naylon çorabı fitre görevi kullanacak şekilde yerleştirip boyayı başka kovaya aktarmadır. Böylece pütürlük oluşturabilecek olan tortulardan kurtulursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir