Depresyon Hastalığı

İnsanların hayatlarında önemli günleri ve anları vardır. Bu anlar mutlu olabildiği gibi mutsuz bir an da olabilir. İşte çoğumuz için dönüm noktası olan bu anlarda depresyon hastalığına yakalanma riski fazlalaşır.Genel bir çökkünlük hissi ile kendisini gösteren bir hastalıktır. Derin üzüntüler sonucu ya da bir yakının önemli bir hastalığı yakalanması, ölümü gibi sebepler bu hastalığı tetikler.Bu hastalık sonucunda; uykusuzluk problemi, iştahsızlık, dikkat kayıpları, kendine güvenmeme ve daha birçok belirti ortaya çıkar.

depression treatment

depression treatment

Bazı duygusal geçişlerin depresyon hastalığı ile karıştırıldığı görülür. Üzüntü ve çökkünlük halinin, depresyon olarak nitelendirilebilmesi için; depresyona sebep olan durumların, belli bir süre devam etmesi ve hayatın genel işleyişini olumsuz olarak etkiliyor olması gerekir.Tüm bu olumsuzluklara rağmen, depresyon hastalığının tedavisi vardır.

Tedavi Yöntemleri

Tedavi edildikten sonra bile tekrar eden bir hastalık olma özelliğine sahiptir. Depresyon tedavi aşamaları, mutlaka profesyonel psikolog yardımı ile gerçekleştirilmelidir.Tedavide iki türlü yöntem uygulanır. Bunlardan birincisi ilaçla tedavi yöntemidir. İkinci yöntem ise psikoterapi yöntemidir.Pakua Psikoloji ve Gelişim Akademisi, uzman psikologları ile her türlü psikolojik hastalıkları kısa sürede tedavi edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir