Çocuğunuzun Eğitim Hayatıyla Ne Kadar İlgilisiniz?

Yaşadığımız ülkenin ve geleceğin sahipleri olan çocuklarımızın, eğitim hayatı her geçen gün daha bir önem kazanıyor. Çünkü eğitimin her şey demek olduğu günümüzde ebeveynler de artık bu konuda daha bilinçliler. Sırf okul yaşı geldiği için oğlunu ya da kızını gidip en yakındaki bir okula yazdırmak yerine aylar öncesinden okul araştırmalarına başlıyorlar. Okulun eğitim sistemi, saatleri, öğretmenleri hatta okulu yöneten müdürü bile araştırarak doğru bir seçim yapabilmek adına ellerinden geleni yapıyorlar.

okul

okul

Özel Okulların Hepsi İyi Eğitim Veriyor mu?

Çocuklarının eğitim hayatı ile ilgili olarak bazı anne-babaların doğru bildiği yanlışlar da yok değil. Mesela özel okul demek en iyi ve kaliteli eğitim demek değildir. Kaldı ki özel okulların kolejlerin aylık ücretlerini göz önünde bulundurduğumuzda bazıları gerçekten akıl sınırlarını zorlayacak seviyedeler.

okul eğitimi

okul eğitimi

Ailelerin bu kadar yüksek miktarlarda paralar ödeyip çocuğunun üzerinde arzu ettiği etkiyi görmemesi de farklı bir tartışma konusu olabilir. Burada şunu iyi bilmek gerekiyor ki, eğitim ailede başlıyor ve kitap okuma, yeni bilgiler öğrenme ve öğrendiğini paylaşma gibi kavramları çocuğunuza önce sizin aşılamanız gerekiyor. Emin olun ki, bu yaklaşımınızın çocuğunuzun okul hayatında önemli bir rol oynayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir