Çocuğunuz ile Yapacağınız Eğitici Aktiviteler

Çocukların internet başında ya da telefonunuz ile oyun oynamasından ya da çizgi film seyretmesinden daha eğlenceli olan elbette sizinle geçirdikleri vakittir. Onlara ayırdığınız zaman son derece önemli olup, bu zamanı hem eğlenerek hem de gelişimine destek olarak verimli hale getirebilirsiniz.

aile

aile

Mıknatıs Deneyimi

Çocuğunuzla eğlenceli anlar için bir mıknatıs, ahşap bir masa ve çivi ya da benzeri bir metal eşya yeterli. Öncelikle metal olan eşyayı masanın üzerine koyun ve çocuğunuza belli etmeden mıknatısı masanın alt yüzeyine metali koyduğunu yere elinizle sabitleyin ardından yavaşça mıknatısı hareket ettirin. Metalin hareketi çocuğunuzda şaşkınlık yaratacaktır. Bir müddet sonra neden hareket ettiğini açıkladığınızda birlikte bu keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca iki mıknatıs edinip ters olan ve eş olan yanlarını yaklaştırıp neden ittiğini ve çektiğini de anlatabilirsiniz.

anne bebek

anne bebek

Ceviz ya da dışarıdan toplayabileceğiniz taşları boyayarak veya ıslak mendillerde olan plastik kısmı ayırarak bunlara küçük mıknatıslar yapıştırabilirsiniz. Buzdolabınıza için yapacağınız bu süslerde ıslak mendil plastiğinin içine resminizi de koyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir