Cildiniz Sürekli Geriliyorsa Bunlara Dikkat Edin

Cildiniz çabuk kuruyor ve pul pul dökülüyorsa, görünümü gergin olur. Cildiniz gergin ve bununla birlikte kaşınıyorsa cilt yapınıza uygun kremleri kullanmanız gerekir. Kış ayında gerilme artar ve cilt kuruluğu daha çok olur. Sebumüretimi azaldığı için cildiniz mat ve cansız görünür. Sabun kullanmaktan kaçınmalı ve yüzünüz için hassas yüz temizleme jeli kullanmalısınız.

cilt gerilmesi

cilt gerilmesi

Cildinizin Gerilmemesi için Dikkat Edilecek Noktalar

Kullandığınız kremlerin içeriğine bakmalısınız. Yaz ve kış ayında farklı nemlendirici kremlere ihtiyaç duyan cildinizin isteklerine yanıt verin. Yaz ayında yüzünüze su bazlı kremler sürmeli, kış ayında ise yağlı kremleri tercih etmelisiniz. Kış ayında güneş daha az görünse de güneş kremi uygulamadan dışarı çıkmayın.

Cilt tipinize uygun doğru nemlendirici bakım maskelerini düzenli olarak uygulayın. Doğal maskelerden yararlanabilir ve cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz. Bal, tereyağı, zeytinyağı, tatlı badem yağı cildi etkili şekilde nemlendirir. Cildinizi nemlendirirken gerekli vitamin desteği almaya da özen gösterin. A, E ve C vitaminlerini doktor kontrolünde muntazam olarak kullanın.

cildi germe

cildi germe

Kış ayında cildinizi soğuk hava şartlarından korumak için yüz serumlarından da faydalanabilirsiniz. Cilt dokusunu güçlendirmek için gerekli antioksidan desteği almalı ve cildinizi düzenli şekilde temizlemelisiniz. Göz çevresi için ayrı krem kullanmalı ve göz bakımını asla ihmal etmemelisiniz. Günlük bakımınızı yaptığınız zaman cildinizin nem dengesini kontrol altına alırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir