Gebelikte Grip Tehlikesi

Hamilelik döneminde birçok anne adayı kendini normalden fazla korusa da ne yazık ki bazı durumlarda yapılan bu koruma işlemi etkisiz kalabiliyor. Böylesine durumlar meydana geldiği zamanlarda ise ne yapacaklarını bilemiyorlar. Bu dönemde en fazla korkulan şeylerin başında ise grip geliyor.

 

gebelikte grip

gebelikte grip

Normal zamanlarda bile insanların bünyelerini oldukça güçsüz bir hale getiren grip salgınına hamileyken yakalanan annelerin en büyük korkusu ise, gribin anne karnındaki bebeğe geçip geçmeyeceği. Yapılan araştırmalarda da görülebileceği üzere grip anne karnındaki bebeğe geçmez.

 

gebelikte grip

gebelikte grip

Fakat anne adayını güçsüz duruma düşürdüğünden dolayı bebeğe de dolaylı yoldan zarar verir. Dolayısıyla anne adaylarının mutlaka sağlıklarına dikkat etmeleri ve gribe yakalandıkları takdirde kendi kendilerine değil, doktor tarafından verilen ilaçları kullanmaları büyük önem taşır.

1 Response

  1. Jale dedi ki:

    Grip normal insanlar için bile tehlikeli. Bide bunu çift can taşıyanlar için düşünürsek fazlasıyla tehlike arz edeceğini tahmin edersiniz. Gebeler kendilerine çok dikkat etmeliler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir