Beklenti Fazlalığı ve İlgisizlik İlişkileri Bitirebilir 

Arkadaşlık ilişkisi ile sevgililik ya da evlilik dönemi arasında oldukça ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Dolayısıyla çoğu zaman ilişkileri ciddileşmeye başladığı zaman birbirinden farklı sorumluluklar ile karşı karşıya kalıyorlar. Bunlara alışkın olmayan ya da istediği şeyin bu olmadığını düşünen kişiler ile bir süre sonrasında ilişkiyi bitirmek istiyorlar. Bu aşamada önemli olan şey ise dengeyi doğru tutmak olmalı.

ilgisizlik

ilgisizlik

Aşırı Beklenti İçerisinde Olmak İlişkiyi Zora Sokacaktır

İlişki içerisinde başta ilgi olmak üzere sevdiği kadar sevilme, ilişkinin bir üst seviyeye yükseltilmek istenmesi, evlilik beklentisi gibi şeyler; çiftleri zora sokabilmektedir. Öyle ki beklentilerin her geçen gün artmaya başladığı ilişkiler; kısa bir süre içerisinde biter. Özellikle de ilişkideki bir tarafın diğerine oranla çok daha yüksek beklentiler içinde olması sonrasında ortaya oldukça ciddi sorunların çıkmasına neden olur. Dolayısıyla böylesi durumları önüne geçilmesi adına mutlaka çiftlerin dikkatli olması ve birbirlerinden beklentilerini mutlaka konuşmaları gerekmektedir. Bu sayede ilişkileri oldukça sağlam temeller üzerinde yükselmeye başlayacaktır.

ilişkinin bitmesi

ilişkinin bitmesi

Karşınızdakine Hak Ettiği İlgiyi Vermeye Özen Gösterin

Gerek kadınlar gerekse erkekler ilişki esnasında kimi zaman karşılarındaki kişiye bir süre sonrasında hak ettikleri değeri vermiyorlar. İlk başlarda bu durum çok fazla önem kazanmamış olsa da ilerleyen dönemlerde sorunlar kendini göstermeye başlar. Eğer ki karşı taraftaki kişi seviliyorsa, ona bu sevginin gösterilmesi önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir