Balayı Planlama Rehberi

Her gezi güzeldir ama bazı geziler daha bir özeldir. Her gezi kendi içinde bir yoldur aynı zamanda ama bir de insanların evlendikleri zaman sevdikleri insanlar ile çıktıkları balayı var ki, o daha özel bir seyahat. Sonuçta sonsuza dek mutlu mesut yaşamayı planladığınız insanla yaşamınızın ilk günlerini başbaşa geçirecek ve sonrasında yeniden gerçek dünyaya döneceksiniz.

O yüzden ortak yaşamınızın ilk günlerinde baş başa geçireceğiniz bu günler oldukça önemli. Günümüzde tıpkı düğün planlama gibi insanlar balayında planlıyor ve öyle de olmalı zaten.

balayı tatili

balayı tatili

Balayı planlamasını bir organizasyon firmasına da verebilirsiniz ama öyle bile olsa tüm detayları sizin düşünmenizde fayda var. Sonuçta bu sizin balayınız ve kimse sizden daha iyi ne istediğinizi bilemez.

Hadi Başlayalım

Öncelikle şunu anımsatalım ki, balayı programı da düğün programları gibi önceden üzerinde durulması gereken ve son ana bırakılmaması gereken olgular.

Bunun yanında balayı programı yapar iken her iki tarafında istediği rotalar belirlenmeli ve ona göre balayına gidilmeli ya da ortak bir paydada buluşulmalı.

balayı otelleri

balayı otelleri

Gidilecek olan ciddi bir araştırmadan geçirilmeli ve özellikle kalınacak olan otel hakkında sonradan sorun yaşanmaması için yorumlar okunmalı, daha önce giden varsa fikri alınmalı.

Gidilecek olan bölgenin hava durumu, bölgesel koşulları öğrenilmeli ki yanınıza ona göre giysiler alınmalı. Tüm bunların yanında zamanlamayı çok doğru bir biçimde yapmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir