İnsanlar Neden Banyoda Şarkı Söyler?

Whitney Houston gibi bir sesiniz ya da eşlik eden bir melodi olmasa bile herkes banyoda bir pop yıldızıdır. Bu fenomeni hiç merak ettiniz mi? Birisi size para verse belki de şarkı söylemezsiniz, ancak duşta her zaman söyleyebilirsiniz. İster inanın, ister inanmayın, sabunlu müzik tarzlarımızın arkasında bilimsel bir açıklama var.

Banyoda Şarkı Söyleme ile İlgili En Güzel Şey Nedir?

Birçok insanın duş zamanı bütün gün yalnız kalınan tek zamandır. Sıcak, küçük, güvenli bir ortamdasın, özgür olmak için yeterince rahatsın, sorun ve stres kelimenin tam anlamıyla sizden uzaklaşıyor. Dinlenirken, beyniniz dopamin salgılar ve zihninizde hızlı bir başlangıç ​​yapabilirsiniz. Sıcak su üzerinize geldiğinde daha rahat ve iyi hissedeceksiniz.

şarkı söylemek

şarkı söylemek

Şarkı söylemek, içine koyduğunuz solunum nedeniyle, kana daha fazla oksijen alır. Bu, vücudunuzu ve ruh halinizi iyileştiren daha iyi dolaşım sağlar. Bir şarkıyı söyleyebilmek için daha derin nefes almanız gerektiğinden, meditasyonla rahatlama ile aynı faydalardan bir miktar elde edersiniz.

Her şey bir yana, duşta şarkı söylemekle ilgili en güzel şey akustiktir. Bir banyodan daha iyi bir ses sistemi olabilir mi? Banyo karoları ses absorbe etmediğinden, sesi yükseltir ve hatta küçük bir bas ilave ederek şarkı sesini daha güçlü hale getirir. Zıplayan ses, aynı zamanda ses stilinize sesinizi daha uzun süre havada askıda tutan bir eko efekti verir. Bunu ilkel bir ekolayzır olarak düşünün, gerçekte olduğundan daha iyi ses egonuzu okşar.

banyoda şarkı söylemek

banyoda şarkı söylemek

Birçok nedenden dolayı bunu yaparız; stres rahatlama, mutluluk, mükemmel akustik, ya da belki de sadece kendi sesimizi duymaktan dolayı. Sebebi ne olursa olsun, devam ettirin ve bunu hiç denemediyseniz, bir şarkı seçin, duş başlığını tutun ve kendi özel konserinizi verin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir