Vişne Suyu İçin

Bilindiği üzere doğal, taze sıkılmış meyve sularını her mevsimde ve mekanda bulmak zordur ve pratik olarak kutuda meyve suyu alırız. Doğal olana en yakın ölçüde satılan markalara öncelik verilmesi tabi ki en doğru seçimdir.

vişne

vişne

Ancak son yıllarda yapılan testler sonucunda vişnenin, vişne suyu olarak işlenmesi sırasına antioksidan özelliklere sahip bileşenlerini kaybetmediği ve koruduğu saptandı. Bu özelliği ile vişne suyu, yarar sağlama ve doğallık konusunda dayanıklılığı ile diğer meyve sularından ayrılmaktadır.

vişne suyu

vişne suyu

Bileşenlerinin yaklaşık yüzde 87’sini koruyan vişne, yüksek biyokararlılık gösterdiği için vitamin açısından oldukça zengin bir meyve suyudur.

 Yüksek Antosiyan Kaynağı Vişne

 Antosiyan, antioksidan özelliklere sahip bir bileşendir. Kırmızı ve mor renkli sebze ve meyvelerde bulunan bu madde, kırmızı bir meyve olan vişnede bolca bulunmaktadır.

Zengin antosiyan kaynağı vişne reçel ve marmelat olarak da bu ö

vişnenin faydaları

vişnenin faydaları

zelliklerinin hiçbirini kaybetmez her şekilde zengin bir anti oksidan deposudur.

Türkiye vişne üretimi ve ihracatı ile dünya sıralamasında ilk 3 ülkeden biridir. Yetiştirilen vişnelerin çok büyük bir bölümü vişne suyu, dondurulmuş vişne, marmelat olarak proses edilerek üretiliyor ancak vücut tarafından ne derece etkilendiği bilinmiyordu. Araştırmalar sayesinde artık vişne suyunun sağlığa yararlı fonksiyonel bir içecek olduğu belirlenmiş oldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir