Akne Hakkında Bilmedikleriniz

Akne yüzün belirli bölümlerinde ve boyun ile sırt kısımlarında da görülebilen yağ bezecikleridir. Akne tedavi edilmesi gerekli bir durumdur. Tedavi edilmediği zaman yağ bezeleri ileride lekelere dönüşür. Yağ kanalarının dolması zamanla orada belirli birikimler ve siyah noktalara döner.

Akne

Akne

Akne Hakkında Önemli Bilgiler

Androjen hormonu özellikler erkeklerin yağ bezeciklerini tetikler. Propionibacterium Acnes ilk olarak belirtileri belli olmaz zamanla cilt üzerinde kendini gösterir. Kozmetik ürünlerinin doğru temizlenmemesi de cilt üzerinde zamanla hasara neden olur. Kullandığınız makyaj malzemeleri her zaman iyi kalite olmalıdır. Düzenli olarak makyajınızı iyi şekilde çıkarmanız gereklidir.

Sivilce

Sivilce

Stres ise cildin baş düşmanıdır. Yenilen yemek ve içilen içki ve sigara da aynı şekilde cildin hasarlanmasına neden olur. Düzenli uyumayan insanların özellikle cilt problemlerine yakalanma olasılıkları daha fazladır. Cilt problemlerinin önüne geçmek için mutlaka su içmelisiniz. Akne olan bölgeye kendiniz müdahale etmeyin. Doktor tarafından temizlenmesi leke olmamasını sağlar. Kaliteli bir beslenme programı uygulayarak cilt üzerinde olan siyah noktaların gitmesini sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir