Beğeni Almayan Selfie Özgüven Eksikliğine Yol Açıyor

Teknoloji, hayatımızın tam ortasında yer alıyor. Merkezde olması, yönetici olmasına da olanak sağlıyor. Teknolojinin motoru konumunda yer alan akıllı telefonlar ise, bu alanda bizlerde büyük bir yer kaplıyor. Hemen hemen her şeyimizde bu cihazları kullanıyoruz. Eskiden sadece alo demeye yeten cep telefonları, bugünlerde birçok fonksiyona hizmet ediyor.

Teknolojini Yan Etkileri

Beğeni Almayan Selfie Özgüven Eksikliğine Yol Açıyor

Beğeni Almayan Selfie Özgüven Eksikliğine Yol Açıyor

Akıllı telefonların en önemli özelliği, yüksek çözünürlüğe sahip olmaları ve ortaya çok kaliteli fotoğrafların çıkmasıdır. Sosyal medyanın da aktif olarak kullanılması, fotoğrafların hızlıca paylaşılmasına imkân tanıdı. Burada adına selfie denen öz çekim, adeta bir çılgınlığa dönüştü. İnsanlar, cep telefonlarının ön kameralarını kullanarak, kendi resimleri çektiler ve sosyal medyada paylaşmaya başladılar.

Burada negatif unsur, ortaya çıkan fotoğraflara yeteri kadar tepkinin gelmemesi oldu. Bu durum, psikolojik olarak sıkıntıların baş göstermesine neden oldu. Acaba ben beğenilmiyor muyum düşüncesi, kişisel olarak çöküntülere neden olabiliyor. Bu durum belki dışarıdan çok manasız olarak değerlendirilebilir ancak ne yazık ki bu tür manzaralara şahit oluyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir