Müzik Oynatıcıları

Gelişen teknoloji ile hemen her evde bulunan ve artık her bireyin kişisel olarak sahip olduğu bilgisayarlardaki müzik oynatıcıları sayesinde müzik dinlemek daha pratik ve daha keyifli bir seviyeye ulaştı. Dijital veriler halinde oynatılan müziklerin bu yazılımlar sayesinde sevilen bir koleksiyon yapılarak saklanması da mümkün oluyor.

winamp

winamp

Farklı versiyonlarda hep yeniden kullanıcılarının beğenisine sunulan Windows Media Player içerik ve işlemleri itibariyle maalesef kusursuz bir kullanım imkanı sağlamıyor. iTunes ise müzik çalabiliyor ve müzik dosyalarını yönetebiliyor fakat daha çok apple ürünleri ile çalıştırılıyor ve kullanıcıları apple ürünlerine teşvik ediyor.

Bazı Müzik Oynatıcıları

MüzikZen; sanatçısına, şarkısına ve albümüne göre düzenleyip klasörleştirdiği dağınık MP3 dosyalarıyla sistematik bir şekilde kullanıcıya kontrolü sağlıyor.

MP3jam ile pratik ve etkili bir şekilde YouTube’dan herhangi bir şarkıyı ya da sevdiğiniz bir müzisyene ait olan parçaları bulabilirsiniz.

Winanp klasik bir yazılım olabilir ama bu program 60 kadar ses ve müzik dosyası türünü desteklediğinden çok kullanışlı ve bu yararlarından ötürü de hala popüler olma özelliğini koruyor.

1 Response

  1. Feyza dedi ki:

    Müzik dinlemek benim için bir tutku. Bu tutkuyu güzelleştiren bir uygulama 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir