Saç Bakımında Yanlış Bilinenler

Saçların türlerine göre doğru bakım uygulanmadığı zaman saç diplerinin iyi beslenemediğini görürsünüz. Saç bakımında bilinmesi gerekenler ve doğru uygulamalar ile saçlarınızın tüm yıl doğru bakımını sağlayacaksınız. Saçların birçok düşmanı bulunur. Çevre koşulları, yanlış beslenme, saçlara uygulanan yanlış maskeler saç köklerinizi zedeler.

evde bakım

evde bakım

Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saçları aşırı sıcak su ile yıkamak sakıncalıdır. Sıcak su saç derisinin yağlanmasına da neden olur. Saç bakımında bilinmesi gerekenleri doğru şekilde öğrendiğiniz zaman saç diplerinizin canlandığını sizler de fark edeceksiniz. Saçların yağlı, kuru olmasına dikkat ederek uygun bakım yağları ve serumlar kullanmalısınız.

saç bakımı

saç bakımı

Düzenli saç bakımını ihmal etmezseniz saç dipleriniz her zaman canlılığını korur.Bayanların saçları hakkında bazı yanlış bildiği durumlar vardır. Sık kesilen saçların uzadığı denir. Saçlar kökten uzar, saçların kesilmesi sadece kırıkların azalmasını sağlar.

saçta dolgunluk

saçta dolgunluk

Saçları fönle kuruturken saçların düzleşeceği sanılır. Saçların kıvırcık ya da düz olması genetik özellik olduğu için fön ile etkisi yoktur. Saç bakım yağları ise her zaman temiz saça uygulanmalı ve yarım saat beklenmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir