Ozon Terapisi Nedir?

Son yıllarda tercih edilen ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilen bir alternatif tedavi yöntemi olan ozon terapisi, temelde ozon gazının kullanılmasıyla uygulanan bir tedavi yöntemdir ve genelde patolojik rahatsızlıkları olan hastalar için kullanılır. Ozon terapisinin amacı, oksijene ihtiyacı olan doku ve hücrelere gerekli olan oksijeni sağlamaktır.

Ozon Terapisinin Faydaları

Ozon terapisi, her ne kadar alternatif bir tedavi yöntemi olsa da aslında tıbbi olarak faydalı etkileri kanıtlanmış bir medikal uygulamadır ve özellikle patolojik hastalar için oldukça etkili yöntemlerden biridir. Fakat bunun dışında daha birçok hastalık için de uygulanabilir.

ozon terapisi

ozon terapisi

Ozon terapisi tedavisi, dolaşım rahatsızlıkları olanlarda, yaşlı kişilerde, göz hastalıklarında, bazı kanser çeşitlerinde, cilt problemlerinde, bağırsak hastalıklarında, enfeksiyon kapan yaraların tedavisinde, virüs kaynaklı hastalıklarda, eklem ve romatizmal rahatsızlıklarda etkili bir uygulamadır.

ozon terapisi nedir

ozon terapisi nedir

Ozon terapisi, yan etkisi olan bir yöntem değildir ve herhangi bir kanıtlanmış zararı yoktur. Zaten daha çok bu sebeple, tıbbi tedavilerin yerine daha çok tercih edilir. Genelde ilaçların yan etkilerinden korkan ve ilaçlı tedavilere prensip gereği karşı olan kişilerin faydalandığı bir tedavidir. Ayrıca ozon terapisi görmek için, herhangi bir hastalık geçirmeye gerek yoktur. Hayatında çok fazla yoğunluğu olan ve yorulan kişiler de yorgunluklarından kurtulmak ve daha sağlıklı olmak için bu terapiden yararlanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir