Korona Virüsü Belirtileri Nelerdir?

Dünyayı etkisi altına almakta olan korona virüs maalesef ülkemizde de kendisini göstermeye başladı. Korona virüs ile ilgili olarak en çok merak edilen ise virüsün belirtileri oldu. Korona virüs belirtileri arasında sayılan bazı semptomlar ise grip ile karıştırılarak birçok kişi de paniğe sebep olmaktadır.

Sedef Nasıl Bir Hastalıktır?

Ateş, boğaz ağrısı ve öksürük olarak sayılan belirtiler uzmanlar tarafından sunulan semptomlardır. Bunun yanı sıra birçok belirtiyi de beraberinde sunabilen korona virüse yakalanıldığında hastalığa sahip olduğunu bilmeyenler ve böylelikle geçirenler de olabilmektedir.

Korona virüs salgınında hastalığa yakalanmamak için öncelikle korunma yöntemlerini bilmeniz ve buna göre önlem almanız tavsiye edilir.

Korona Virüsten Korunma Yöntemleri

Korona virüs dünya çapında salgına yol açarak tüm ülke genelinde de etkisi altına aldı. Korona virüsünden korunmak için gerekli olan önlemler özellikle temizliğe önem verilmesi ile gerçekleşmektedir. Yapılacak olan uygulamalarda ellerin temizliği oldukça önemlidir. Bu aşamada herhangi bir yere temas durumunda 20 saniye boyunca ellerin iyice yıkanması gerekir.

Yıkama işlemine yer verilemediği durumda ise mutlaka dezenfektan kullanımına yer açılması tavsiye edilir. Her ne kadar dezenfektan kullanılsa da eller yıkanmadan önce gene de temastan kaçınılması gerekir. Özellikle ağız, burun ve gözden ellerin uzak tutulması tavsiye edilir. Nemden hoşlanan virüs sebebi ile bu alanlardan kolaylıkla vücuda girilerek sonrasında akciğerde hastalık belirtisi de başlamış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir