Normal Doğumun Faydaları

Hamilelikle başlayan, doğumla devam eden süreç kadınlar için milattır. Kadınların yaşamı ikiye ayrılır, annelikten önce ve annelikten sonra olarak. Hamilelikte kadınlar sorun yaşasınlar ya da yaşamasınlar doğum başlı bir problemlerdir kadınlar için. Bunda da haklıdırlar zira canlarından can kopacaktır, zaten 9 ay karnında bir canlı taşımış kadın, doğumu doğal olarak problemsiz, ağrısız, sızısız yaşamak ister.

Sezaryen ile doğum çok cazip görünmektedir ve normal doğumun bilinmezlerini, yani bebeğin ne zaman geleceğinin belli olmamasını, suyun gelmesi durumunu,  üstelik saatlerce sürecek ağrıyı doğal olarak yaşamak istememektedir.

Normal Doğumun Faydaları

Normal Doğumun Faydaları

Ama normal doğum kadın için ideal olan doğum biçimidir. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki normal doğum ile doğan bebekler çok daha sağlıklıdır. Bağışıklık sistemleri çok daha güçlüdür Anne doğumdan sonra daha çabuk ayağa kalkmaktadır. Anne ile bebek arasında daha güçlü bir bağ olmaktadır. Ayrıca ortada bir ameliyat olmadığından kadını doğum sonrası bekleyen herhangi bir risk yoktur.

Sonuçta doğanın dengesine aykırı bir şey yapılmadığı gibi, doğumda da ekstra risk bulunmamaktadır. Doğum sırasında ve sonrasında kanama çok daha az olduğundan kadın çok daha çabuk iyileşmektedir.

Normal Doğum

Normal Doğum

Normal Doğumun Uygulanamadığı Durumlar

Ama yine de çoğul gebeliklerde, kadından kaynaklı sağlık problemlerinde, ani gelişen durumlarda doktorlar sezaryene başvurabilmektedir. Ancak, herhangi bir sağlık bir problemi olmadıkça normal doğumdan asla vazgeçilmemelidir. Hem kendiniz, hem bebeğiniz için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir