Moda Dünyasının Ünlü Sözleri

Moda günümüzün en etkili popüler kültür araçlarından biri. Moda dünyasına yön veren isimler eskiden beri toplumu yönlendirebiliyorlar. Bu isimler kendi hayat hikayeleriyle de her zaman ilgi çekmişler. Ünlü Channel 5 parfümünün yaratıcısı Coco Channel  ya da 1997’de öldürülen ama adı hala anılan Versace bunlardan sadece ikisi. Bu ünlü isimler söyledikleri bazı sözlerle de tarihe geçtiler.

moda

moda

Modanın Özdeyişleri

Gene Versace ile başlayalım. Markanın kurucusu Versace “Hüznün en son tedavisi kırmızıdır” sözü ile moda tarihine geçti. Ölümünden sonra işleri devralan kardeşi Donatella Versace ise moda dünyasının ünlü sözleri alanına “Yorucu bir iş gününün sonunda eve dönmek en güzeli ama evde daracık bir etekle yemek yapamam. Ama bir eşofman altına ve eski bir tişörte de kalmam” diyerek katkıda bulunmuş.

moda dünyası

moda dünyası

Modern insana modern tasarım diyerek ünlenen Donna Karan ise “Elbise giymiş bir kadın temeli sağlam atılmış bir bina gibidir” demiş. Channel ise bir başka ünlü sözünde “Elbisenin içindeki kadına bak, kadın yoksa elbise de yok” diyerek önceliği insana vermiş. Este Lauder’ın “Çirkin kadın yoktur, kendine bakmayan kadın vardır” cümlesi ise en iyi bilinenlerden.  Christian Dior’un “Gri, turkuaz mavi ve pembe hep kazanır” ve “Parfümü bir kadının el yazısından daha çok ipucu verir” sözleri ile Nina Ricci’nin “Benim tek silahım var, o da kırmızı ruj” ve “Hayat kısa, o ayakkabıyı al” cümleleri de moda dünyasının ünlü sözleri arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir