Kredi Kartına Ne Zaman Faiz Gelir?

Kredi kartı düzenli kullanıldığında pek çok avantajı sizlere sunar. Kredi Kartı Faiz işleme süresi her kartın düzenli şekilde takip edilmemesi sonucunda belirli miktar faizin kartlara yansımasıdır.

Alışveriş ya da nakit çekimlerinizde sizlere belirli bir süre verilir. Süre gecikmesinde bankaların belirlediği oranlarda kartınıza faiz işlenir.

kredi kartı

kredi kartı

Kredi Kartı Faiz İşleme Süresi ve Faiz Hesaplama

Kredi kartı ile alışveriş yaptığınız zaman her alışveriş süresinde kredi kartları alışverişleriniz için faiz almaz. Kredi kartı faiz işleme süresi bulunur.

Kredi kartı hesap kesim tarihi ile son ödeme süresi arasında sizlere 10 günlük bir süre tanınır. Borcunuzu bu süre içerisinde ödemediğiniz zaman gecikme faizi işlemeye başlar.

kredi kartı faizi

kredi kartı faizi

Kredi kartında nakit çekimlerde de aynı şekilde gecikme durumları yaşandığı zaman ya da hesap özetinden daha az miktarda para yatırdığınız zaman sizlere gecikme faizleri başlatılır.

Kredi kartı kullandığınız durumlarda sizlere belirtilen süreler içerisinde ödeme yaptığınız takdirde herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Gecikme faizleri diğer ay hesap özetlerinizde sizlere yansır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir