Limonla Tırnak Güçlendirme

Güzelliğinize düşkün bir bayansanız elbette ellerinizin güzelliğini de hafife almazsınız. Ellerinizin güzel bir görünüm elde etmesinde tırnak bakımı yapmanın da önemli olduğunu biliyorsunuz. Bakımsız tırnaklar giderek sağlıksız hale gelir ve kırılmalar başlar. Bu da inanılmaz derecede kötü bir görünüm yaratır. Tırnaklarınızı her daim kırılmalara karşı korumak ve sağlıklı hale getirmek için evinizde basit uygulamalar yapabilirsiniz.

tırnak bakımı

tırnak bakımı

Tırnaklarınızı güçlendirmek için ilk önerimiz limon kabuklarını atmamanız olacak. Mutfakta yemek yaparken çoğu zaman limon kullanıyorsunuz. Peki, bu kabukları çöpe atmak yerine değerlendirmek istemez misiniz? Limon suyu dışında, limon kabuğunu da tırnak bakımı için kullanabilir, hiçbir güzellik merkezine gitmenize gerek kalmadan kendi kendinize uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz.

Limon Kabuğu ile Tırnak Bakımı

Limonu sıktıktan sonra kabuğunun iç kısmına parmaklarınızın hepsini sokarak ovalayın. Beş parmağınızın da uçlarını birleştirerek tamamen kabuğun içerisine girmesini sağlayabilir, bu şekilde ovalayarak tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

tırnak bakımı

tırnak bakımı

Dilersiniz tek tek de tırnaklarınızı limon kabuğu ile ovabilir, bunun dışında limon suyu ve vazelini de karıştırarak kendinize bir tırnak bakımı kremi yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir