Hamilelikte Meydana Gelen Maske

Gebelik döneminin cilt sorunları arasında yer alan Chloasma rahatsızlığı, cilt yüzeyinde pigment artışları ile boy gösterir. Hamilelik sürecinin çok sık görülen rahatsızlıklarından biri olarak kabul edilen bu rahatsızlık 10 hamile bayandan 6’sında görülen cilt sorunudur. Anne vücudunda bulunan bazı hormonların hamilelik ile birlikte düzensiz çalışmasından dolayı yüz, burun ve yanaklarda maske görünümünde meydana gelen cilt renginin dışında farklı renkleri alan görüntüdür.

Gebelikte cilt sorunları

Gebelikte cilt sorunları

Hamilelikte görülen cilt sorunları arasında kabul edilen bu rahatsızlık genellikle vücudun belirli bölgelerinde koyu renkler halinde görülür. Kadınlar için kötü bir görüntü oluşturan bu rahatsızlık için belirli çözümler bulunmaktadır. Özellikle hamile bayanların yürüyüşe çıkmadan önce güneş kremlerini mutlaka kullanmaları, ciltte meydana gelen maske görünümlü lekelerin tekrar eski haline dönüştürülmesi için renk açıcı kremlerin kullanılması fayda sağlayacaktır.

Hamilelikte görülen cilt sorunları arasında yer alan gebelik maskesinin azaltılması yine sizin elinizdedir. Bu sorun ile başa çıkmak isterseniz;

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

  • Günlük olarak yapmış olduğunuz makyajı hafifletin,
  • Gebelik döneminde güneşin altında kremle dahi olsa güneşlenmeyin,
  • Ne olduğu belirsiz markaların yüz kremlerini kesinlikle kullanmayın,
  • Yeşil sebzeler başta olmak üzere, kepekli ekmek ve günlük meyve tüketimine özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir