Halı Seçimi

Halı alırken evimizin dekorasyonu açısından halının önemini bilerek seçim yapmalıyız. Halı, çoğu zaman kış aylarında evi sıcak tutacak bir aparat olarak görülebilir; fakat dekorasyon açısından halının çok daha önemli olduğunu vurgulamamız gerekmektedir. Halı, ev dekorasyonunun tamamlayıcı öğelerinden biri olarak görev almaktadır.

Halı Seçimi

Halı Seçimi

Evde kullandığımız eşyalar arasındaki uyum, ev dekorasyonunun altın kuralıdır. Renk ve şekil uyumu olarak ifade edebileceğimiz bu uyum içerisinde halıya önemli bir görev düşmektedir. Eğer halınızın şekli kullanıldığı ortama aykırı ise var olan düzeni bozabilirsiniz. İşte bu açıdan baktığımız zaman halının önemini daha iyi kavrayabiliriz.

Halı Seçimi 2014

Halı Seçimi 2014

Halı seçiminde dikkat edilecek hususlardan birisi de kolay kirlenebilecek renklerden kaçınmaktır. Örneğin; beyaz, krem rengi ve bu tondaki halılar, hassas halılardır ve çok fazla önerilmezler.

2014 yılında 3 boyutlu halıların büyük sükse yaratacağından söz edebiliriz. Görsel açıdan bizlere önemli bir ziyafet sunacak olan 3 boyutlu halılar, git gide daha geniş bir kullanım alanına sahip olmaktadırlar. 3 boyutlu modeller, halı seçimi için uygun birer seçenek olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir