Giydiklerinizle Yaşlı Görünmeyin

Giyim günlük hayatta önemli bir nokta. Bir insanın yarattığı ilk izlenim nasıl giyindiği ile ilgili. Bu yüzden  nasıl giyinmeli konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Çok yapılan yanlışlardan biri de giydikleriyle insanın yaşlı görünmesi. Hatta bunun tersi bile bir hata.

giyim

giyim

Olduğundan genç görünmek için yakışmayan şeyler seçmek de yapılan hatalardan biri. Bu yüzden işin en doğrusu yaşa uygun giyinmek. Unutulmaması gereken nokta aslında yakışanı bulmak. İnsan hissettiği yaştadır tezi doğrudur ama gene de giyim konusunda fazla genç işine kaçmamak sosyal hayatta daha yararlı sonuçlar getirebilir.

Yapılan Hatalar

Giyim konusunda yapılan başlıca hatalardan biri seçtiklerimiz içinde siyaha fazlasıyla yer vermek. Çok güzel ve gizemli bir renk olsa bile, her renk ile uyum sağlasa bile siyah sonuçta ağır bir renk. Ağırbaşlı bir hava yaratmak için muhakkak siyah giymek gerekmiyor. Aynı şekilde boğazlı giyecekler de uyumsuzca kullanıldıklarında yaşlı bir etki bırakabilir. Genellikle sarkan boyunları kapatmak için tercih edilen boğazlı giyeceklerin değişik aksesuarlarla hareketlendirilmesi size daha genç bir hava verebilir.

giyim önerisi

giyim önerisi

Bunlara ek olarak bol kıyafetler içinde boğulmayın. Kilolu hanımların bol giyerek kilolarını saklama çabaları onları olduklarından daha yaşlı gösterebiliyor. Giyim konusunda sıkça yapılan hatalardan biri de aksesuarlar ile ilgili. Takılarda uyum sağlama çabasını bazen boş verin. Giydiğiniz ayakkabının illa çantanız ile uyum içinde olması gerekmez. Sonuçta siyah ayakkabı giyerek ve muhakkak siyah çanta kullanarak oturaklı bir hava yaratılır diye bir kural yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir