Genel Bebek Bakımı Tüyoları

Yeni anneler bebeklerini eline aldığında tüm dünyayı unutur ve onun güzelliği ve annelik iç güdüsü ile onu büyütme yolunda işe koyulur.

bebek bakmak

bebek bakmak

Ama bilinmelidir ki bebek bakımı asla es geçilmemesi gereken önemli bir konudur. Önemli ayrıntılar içeren bu konu hakkında siz değerli anne adayları için kısa bir bilgilendirme yazısı yazmak istedik.

Yeni Anneler İçin Bebek Bakımına Dair Önemli Bilgiler

Her şeyden evvel bebek bakımına dair önceden duyduğunuz çevrenizden aldığınız tavsiyeleri unutun. Emzirme hassas bir konu. Doğum ertesinde uzman bir kişiden emzirme pratiği yardımı alın. Bebeğinizin beslenmesi için emmesi önemlidir. İlk etapta memeyi tutması önemlidir.

bebek bakımı

bebek bakımı

İkincisi bebeğinizin nedeni olmadan ağlamalarına kolik adı verilir. Eğer bu gibi durumlar gözlüyorsanız doktora götürün. Ama her ağlama kolik değildir, unutmayın. Bebeğinizi kucağınıza alın. Emin olun bu onların özfarkındalıklarının daha yüksek olmasını sağlayacak.

bebek bakma

bebek bakma

Biberon, diş kaşıma boncuğu ve emzik gibi bebeğinizin tüm malzemelerini sterilize etmek için en iyi yöntem deterjan kullanmadan bulaşık makinesine atıp kısa programda yüksek ısıda yıkamaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir