Diyet Uygulamasında 7 Önemli Besin Türü

Diyet uygulaması yaparken daha sağlıklı yapmak mümkündür. Sağlıklı diyet uygulaması için tüketebileceğiniz 7 besin çeşidi vardır. Bu besinler son derece önemlidir. Kilo vermek için tüketeceğiniz bağlantılı besinlerden birisi zeki karbonhidratlardır. Karbonhidrat alımında tüketmeniz gereken bazı besinler var. Buna göre spagetti, erişte, mercimek, nohut ve fasulye gibi yüksek lif oranına sahip düşük karbonhidratlı makarna tüketebilirsiniz.

diyet

diyet

Kilo vermekle ilgili tüketmeniz gereken besinlerden birisi de bitki esaslı proteinlerdir. Diyette nohut, soya fasülyesi ve tüm etsiz öğünler yer alabilir. Bitki esaslı proteinler yapı olarak et içeren yemekler kadar doyurucu olduğu gibi lif ve antioksidan deposudur. Kilo vermekle ilgili bağlantılı besinlerden birisi de yaratıcı baharatlardır.

Baharatların Diyet Uygulamasında Önemi

Sıcak sos, hardal gibi düşük kaloriye sahip olan çeşniler birçok yemeği lezzetli hale getirir. Bu yemekler aynı zamanda düşük kaloriye sahip olur. Kilo vermek konusunda yağ seçimi de çok önemlidir. Sağlıklı yağlar kilo kontrolü konusunda tüketilir. Bunlara örnek olarak avokado, fındık ve zeytinyağı uygun miktarda tüketilmelidir.

diyet

diyet

Kanola ve keten tohumu yağı artrit ağrılarının azaltılması için kullanılır. Kilo vermekle ilgili 5 besin ise çift taraflı baharatlardır. Özellikle zencefil ve zerdeçal vücut ağırlarını azaltan güçlü özelliklere sahip bitkisel ürünlerdir. Alternatif unlarda bu konuda çok önemli besinlerdir. Badem, nohut, hindistan cevizi  unu diğer unlardan farklı olsa da mutlak olarak tüketilmelidir. Bu besinler şişkinliğe neden olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir