Ciltteki Lekelerin Nedenleri

Ciltte çeşitli nedenlerden dolayı lekeler oluşur. Bu lekelerin bazılarına, kalıtsal genetik faktörler neden olur. Bazıları ise güneşten gelen zararlı ışınların etkisi ile oluşur. Ciltte; açık renkli lekeler, koyu renkli lekeler, morumtrak lekeler, kırmızı lekeler gibi lekeler oluşur.

Cildimize rengini veren; hemoglobin ve melanin hormonlarını üreten hücrelerde meydana gelen bozukluklardan dolayı ciltte lekeler oluşur.

diona leke kremi

diona leke kremi

Hücrelerde meydana gelen bozuklukların çeşitli sebepleri olabilir. En bilinenleri, güneş lekeleri ve doğum lekeleridir. Diğer nedenler, vücudun yapısına göre değişiklik gösterirler.

Cilt Lekelerini Gideren Krem

Cilt lekelerini gideren birkaç yöntem vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi lazerli tedavidir. Bir diğeri ise peeling yöntemidir. Peelin yöntemi kimyasal bir yöntemdir. Cilt leke kremi ürünleri de peeling uygulamasında olduğu gibi kimyasal içerikli bir tedavidir.

Peeling yönteminde kullanılan malzemeler genellikle bitkisel içeriklidir ve kimyasal yöntemler ile üretilir. Cilt leke kremi ürünleri ise içeriğinde çoğunlukla bitkisel ürünler bulunan kremlerdir.

Piyasada birçok leke giderici krem bulunur. Bu ürünlerden en etkilisi, içeriğinden birçok bitkisel karışım bulunan ürünlerdir.

Bu tür ürünler; cildin doğal yapısını dengeler, lekelerin görünümünü giderirler ve yeni leke oluşumuna engel olurlar.

İçeriklerindeki pigmentasyon azaltıcı maddeler ve çeşitli vitaminler sayesinde kahverengi ve koyu lekeleri önemli ölçüde azaltırlar.

Piyasadaki en etkili ürünlerden bir tanesi olan Diona leke kremi, ciltteki lekeleri gidermede etkili bir kremdir. Ürün hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için; http://www.dionalekekremi.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir