Yatak Odası Nasıl Modern Dekore Edilir?

Modern dekorasyona sahip yatak odaları son dönemlerde fazlasıyla moda olmaya başlıyor. Fakat modern görünüşe sahip bir yatak odası hazırlamak istiyorsanız bazı noktalara hassas bir şekilde yaklaşmanız gerekiyor.

yatak odası dekorasyonu

yatak odası dekorasyonu

Uygunsuz renklerin bir arada kullanılması ve aşırı kalabalık bir görünüm yapılan hataların en başında yer alıyor. Renkler dekorasyon için en önemli noktadır. Siyah ve kahverengi gibi renkler klasik dekorasyona ait renkler olduğu için renk seçimi konusunda daha açık tondaki renklere yönelmelisiniz.

Zıt Renkler ile Uyum Yaratabilirsiniz

Beyaz renginin ve grinin ağırlıkta kullanıldığı bir oda modern bir görünüme sahip olmak için başlangıç olarak yeterli olacaktır. Zıt renklerin uyumundan hoşlanıyor ve alternatif bir hava içerisinde modern dekorasyon yaratmak istiyorsanız siyah ve beyaz gibi renkleri karıştırarak da kullanabilirsiniz.

yatak odası modelleri

yatak odası modelleri

Dekoratif süslemelere yer vermek istiyorsanız oyma detaylara sahip olanlar yerine daha sivri köşeli, sade ve düz olan süslemeleri tercih etmelisiniz.

yatak odası

yatak odası

Eşyaların kullanımı ise minimum seviyede olmalıdır. Modern dekorasyonda en fazla dikkat edilmesi gereken konu minimal bir havanın hakim olmasıdır. Kullanmadığınız tüm eşyaları kaldırmalı ve mobilya seçerken sadece ihtiyacınız kadar seçim yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir