Cep Telefonlarının Negatif Etkileri

Teknolojinin gelişme kaydetmesi neticesinde hayatımızda birçok yenilik meydana geldi. İletişim şeklimizden, alışverişimize kadar her şey bu gelişmelerden üstüne düşen payı aldı. Bu bir yerde bizlere pozitif etkiler sağladığı gibi, negatif etkiler görmemize de sebebiyet verdi.

Cep Telefonlarının Negatif Etkileri

Cep Telefonlarının Negatif Etkileri

Cep telefonları piyasaya çıktığı ilk zamanlarda bizler için bulunmaz bir nimet özelliği taşıyordu. Ancak zamanla bulunmaz bir nimet olan cep telefonlarının defoları gün yüzüne çıkmaya başladı. Cep telefonları, ortama yaydığı radyasyon etkisi ile en büyük negatif etkiyi uyandırmıştır.

Bilinçlendirmek Önemli

Yeni nesil cep telefonlarında ise bambaşka bir etki gün yüzüne çıktı. Akıllı telefonlar uzun kullanımlar neticesinde, kullanan insan üzerinde uzağı görememe etkilerini uyandırmıştır. Yapılan tetkikler ile sabit olan bu durum karşısında, insanlar bu konuda bilinçlendirilmelidir. Görme bozukluklarının önüne bu sayede geçilebilir.

Cep Telefonlarının Negatif Etkisi

Cep Telefonlarının Negatif Etkisi

1 Response

  1. ibrahim dedi ki:

    radyasyon çok zarar veriyor beyin hücrelerine telefon çok zararlı bir şey ama son zamanların insanları bağımlı olmuş resmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir