Çalışan Annenin Rahat Emzirmesi İçin

Bayanların çalışmasına esasen hiçbir sakınca yoktur. Fakat asıl sorun bu bayanların anne olmasıdır. Çalışan anneler birçok ağır sorumluluğun altına girerek bir nevi hem ev ekonomisine yardımcı oluyor, hem kariyer yapıyor hem de ev işlerini yürütüyorlar. Bu gerçekten de büyük sorumluluktur. Fakat bu esnada asıl sorun özellikle yeni anne olmuş çalışanlardır.

çalışan anne

çalışan anne

Neler Yapılabilir?

Yeni annelerin emzirme problemi işlerinde başlarına bela olabilir. Bundan dolayı da pratik çözümlere ihtiyaçları vardır. Bu pratik çözümlere bir göz atalım. İlk olarak anne sütü arttırıcı bitkisel çayları muhakkak tüketin. Sakın ihmal etmeyin. Bunun yanı sıra evden çıkmadan önce bebeğinizi emzirin ve sağlıklı, sağlam bir kahvaltı yapın. Peynir, zeytin, bal ve benzeri ürünleri bolca tüketin.

anne bebek

anne bebek

Ayrıca kahvaltınızda yumurta da tüketin. Demir ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. Sıvı tüketiminizi 3 litreden aşağı indirmeyin. Suyu bolca tüketin. Su, süt, kefir, ayran, çorba ve bitki çaylarını gün içinde sıklıkla tüketin. Öğlen yemeğinde protein ihtiyacınızı karşılamak için sebze ve et ürünleri tüketin. Bunlar emzirmenizi kolaylaştırır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir